Unesco

11/2019

Unesco přesto, že je vážně nemocný zvládá vše výborně. Má šelest na srdíčku, zesílenou srdeční stěnu a již musí brát pravidelně troje léky. Je to úžasný kocourek. Nejvíc se mazlí vždy po podání léků, otírá si hlavičku, nechá se hladit. V noci s námi spinká v ložnici, abychom věděli kdyby začal mít nějaký problém. Budí nás i v noci. Začne si brumlat, hlavičku dává pod ruce a chce se mazlit. Není to s ním jednoduché. Hlavně že je zatím v pořádku. Přes den může chodit ven na zabezpečený dvorek pokud je hezky a večer přesně ví, kdy je čas na léky. To se začne schovávat, ale stačí otevřít dveře do ložnice a ví kam patří.


08/2019

Kocourek Unesco jako by toho měl málo. Udělal se mu pod ouškem absces a musel na operaci. Rozříznout, vyčistit. Límec kolem hlavičky zvládal bez problémů. Bylo třeba ránu čistit a po 14 dnech vytáhnout stehy. Má šelest na srdíčku, zesílenou srdeční stěnu. Musí brát již napořád Furon na odvodňování plic.

Unesco je vzorný pacient. Díky lékům a klidovému režimu nám začal pomalinku na zadní nožky chodit.


07/2019

Dostali jsme výsledky z vyšetření srdíčka. Unesco má zesílenou srdeční stěnu. Sraženinu v srdíčku, která se může utrhnout a pokud projde aortou může ochrnout na zadní nožky. Dle veterináře může taky dojít k náhlé zástavě srdce. Léky které dostal můžou sraženinu rozpustit, nemůže ale říct co bude dál. Unesco je pod stálou kontrolou.


08/2018

Zrzavý kocourek dostal své jméno podle nálezu. Toulal se u základní školy Unesco v Uh. Hradišti. Na pravém boku měl vylísaná místa a nebyl v nejlepším stavu. Měl kýlu a byla nutná rychlá operace. Bez pomoci by to venku nezvládl. Je narozený asi ve 3/2018, nyní je už kastrovaný a očkovaný.