Ťulda

Ťuldu si virtuálně adoptovala paní Libuše Šílová, Hana Mertová a Lenka Mazuchová. Mnohokrát děkujeme za podporu.

10/2019

Kocourek pohubnul. Vzali jsme ho na testy a ty neukázaly zatím nic, co by nás mělo znepokojovat. Přesto ho máme raději u nás, aby byla možnost ho více sledovat. 


08/2017

Při krmení jsem zjistila že krvácí z tlamky. Když jsme ho převezli na kliniku, trochu nás uklidnilo vyšetření, které ukázalo na prasklý váček na dásních. Musela ho bolet tlamka, i když již dříve mu bylo pár zoubků vytrháno, zánět zubů postupoval dál. Zrovna objednali Ťuldu na operaci a tu má úspěšně za sebou. Stále je v karanténě a ukončujeme podávání antibiotik. Testy ukázaly vysoký globulin , důvodem dle veterináře je právě prodělaný zánět.


03/2017

Ťulda má po úraze již přirostlou čočku k rohovce. Do operace se nechtějí pouštět, výsledek by mohl být pro kocourka nejistý.


12/2016

Ťulda prošel testy na FeLV a FIV, které jsou negativní. Při příjmu byl dehydrovaný, měl zvýšené množství bílých krvinek, snížené množství červených. Učí se věřit lidem, začíná se mazlit a hodně baští. Kastrace ho ještě čeká, ale očkovaný již je a v dobrém stavu.


10/2016

Britský kocour Ťulda, stáří 9 let.

Dostali jsme psaní: Dobrý den, mám velký problém. Máme dva kocoury 1,5 roku a 9 let. Jelikož jsou oba nekastrovaní (matka si nedá říct, nechápe závažnost přemnožení koček apod.) mladý napadá starého. Starý kocour odešel a vrátil se asi po 3-4 měsících. Starý kocour je slepý na jedno oko a nechci , aby žil někde na ulici. Matka je hloupá a starého kocoura už nechce       (nechytá myši) Můžete mi pomoc, poradit co mám dělat? Dala mu sice nažrat ale hned ho vyhodila zase na dvůr. Kocourek odešel a vrátil se domů po neuvěřitelných 7 měsících. Myslela jsem že už ani nežije.

Přijeli jsem si pro něho, je bázlivý, plachý, jen se krčí a je nemocný.