Růženka z Perly

Růženku si virtuálně adoptoval pan Hynek Kosek. Mnohokrát děkujeme za podporu.

12/2019

Růženka prodělala nádor v oušku, nebyl zhoubný. Vše proběhlo velmi rychle a Růženka byla vzorný pacient. Umístěná v karanténním boxu se během léčby začala tulit, nechávala se hladit a vrněla. Po skončení léčby byla vrácena zpět do pokojíku k Babušce a Hugovi a tím skončilo naše přátelství. Neútočí, nesyčí, není zlá ale jako bývalá venkovka je stále plašší povahy. Je FeLV a FIV negativní. Po léčbě hezky přibrala a ve svém pokojíku je spokojená.


09/2017

Růženka je u nás a sdílí pokoj a venkovní výběh s Hugem. Ti dva se skamarádili, ale Růženka stále odmítá jakýkoliv kontakt. Necháváme ji žít, nechceme ji stresovat odchytem. Hlavně že je kastrovaná, testy má v pořádku. Budeme jen doufat, že si časem přece jen zvykne a pochopí, že ji nechceme ublížit. Kolik má roků nevíme. Je čiperná a užívá si bezpečí ale pro svoji plachost ji dáváme jen do virtuální adopce. 


05/2017

Dostali jsme žádost o přijetí Růženky:

Už několik let chodím krmit kolonii velmi plachých koček u nás v Zábřeze v bývalém závodu Perla. Jenže loni na jaře mi ředitelka Perly oznámila, ať si kočky pochytám, že ona už je tam nechce - kočky lezou do skladů a dělají tam binec. Takže pokud si je neodstěhuji bude to muset řešit jinak.

Bylo to časově a finančně (a psychicky náročné) - kočiček tam bylo určitě přes 30. Za pomoci jedné slečny z Prahy se podařilo rozvést pár koček a koťat do soukromých útulků či depozit - ale popravdě takové útulky se hledají hodně těžko. Všude je přeplněno a tyto neumístitelné kočičky tam "zabírají místo". Navíc jsme potřebovali útulky, které mají zabezpečené výběhy, aby tyto plašanky mohly být na vzduchu .

Takže si dodávám odvahu, abych se Vás zeptala, zda byste i přesto, že i Vás je kočiček víc jak dost neposkytla trvalý domov jedné plašance z Perly - (asi) mladé kočičce Růžence. Růženku mám po kastraci, byl jí aplikován Stronghold a udělány FIV/FeLV testy s negativním výsledkem.